1 Haziran 2013 Cumartesi

#direngeziparki!

Bir ağaç öldü. Bir millet uyandı..

Şuan durum çok önemli sakın ha birbirimize kinlenmeyelim. Bu bi protesto partilerle alakası olmayan. Akp chp mhp işi değil bu. Bu insanlık yüreklilik işi. Duyarlılık işi. Lütfen kimseler kavgaya tutuşmasın.

Yok polisimize saldırıyorlar falan. Kimse kendini kandırmasın. Polise karşı başlamadı bu iş. Polis daima halka karşı. Ben isterdim ki destekleyen polisler çıkarsın üniformalarını gelsin onlarda söylesin istediklerini ama öyle olmadı ki polisler halka düşmanmış gibi saldırdı hatta sadece halka bile değil hayvanlara nasılda acımasızdılar. Üzgünüm öyle bitkinim ki bunları yazmaktan utanıyorum. Birbirimizi kırmaktan çok korkuyorum. Lütfen kutuplaşmayın arkadaşlar diye haykırıyorum çevreme. Lütfen.

Eylemin başlangıcını ve ordaki insanların nasıl sabah saldırıya uğradıklarını bilmeyenler varda mı bu kadar acımasızlar. Eylemcilerin sopayla saldırdıklarını taş attıklarını söylüyorlar. Vicdanım rahat söylüyorum ki arkadaşlarımda orda ve bir tanesinde bile sopa taş yok hatta kimse böyle birilerini bile görmediğini söylüyor. Evet yanlarında bişeyler var ama saldırı için değil saldırıdan daha az tahribat almak için ne yazık ki. Herkes giderken limon sirke maske.. aldı.

Kopuk kopuk bir sürü şey söyledim ama toplayamıyorum inanınki oralarda olmadığım için içim kahroluyor kelimeler anlamsızlaşıyor benim için. Ben şuan alanyadayım ve akşam yürüyüşe çıkıcaz burada destek için. Yapabildiğimiz elimizden gelen şey şuan için bu. Keşke İstanbul'da olabilseydim de destek için elimden gelenin fazlasını yapsaydım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder